فراخوان ماهنامه نسل مانا برای مشارکت در پویش صوتی

فراخوان ماهنامه نسل مانا برای مشارکت در پویش صوتی محک تجربه

همه ما از صبح تا شام با چالش‌هایی مواجه می‌شویم که علتش چیزی جز محدودیت‌های دست‌و‌پا‌گیرِ ناشی از نابینایی یا کم‌بینایی نیست. هر کداممان هم به فراخور تجربیاتمان برای کنار زدن محدودیت‌ها و رفع چالش‌ها، راهکار‌هایی را کشف یا خلق کرده‌ایم که بعضی‌شان مختص خودمان است و برخی را هم می‌توان در قالب نسخه و راه‌حل، با سایر آسیب‌دیدگان بینایی به اشتراک گذاشت. تحریریه نسل مانا از این ماه بنا دارد بستری را فراهم کند تا هر کدام از ما بتوانیم تجربه‌هایمان از قرار گرفتن در موقعیت‌های گوناگون را به گوش بقیه همنوعانمان برسانیم و نظرات و تجربیات آنها را هم بشنویم. داخل پرانتز این را هم بگوییم که «نسل مانا»، نام به‌روز شده و رسمیت یافته همان ماهنامه مانا است که از پارسال تا امروز با آن همراه بوده‌اید. قولی معروف است که می‌گویند تجربه بهترین معلم انسان است اما معمولاً برای آموختن درس‌هایش لازم است بهای گزافی بپردازیم. اگر درسی آموخته‌اید و بهایش را با نقد تجربه پرداخت کرده‌اید، آن را با همنوعانتان مشترک شوید تا مگر دست در دست هم بتوانیم اندکی مسیر زندگی را برای یکدیگر هموار‌تر کنیم.

خوش بُوَد گر محکِ تجربه آید به میان. همراهی شما در مسیر اشتراک‌گذاری تجربیات به عهده مسعود طاهریان خواهد بود. او که کارشناس ارشد روانشناسی است قرار است سومین دهه هر ماه یک چالش مرتبط با محدودیت‌های آسیب بینایی را با شما در میان بگذارد تا شما تجربه‌هایتان را درباره چگونگی رفع آن چالش در قالب یک پیغام صوتی و حد‌اکثر تا پنج دقیقه برایش ارسال کنید. طاهریان این پیام‌های صوتی را گردآوری و بر‌ اساسش یک گزارشِ متنی در مانا منتشر خواهد کرد. او همچنین بنا دارد میز‌گِردی را هم بر مبنای پیام‌های شما و با حضور احتمالیِ برخی از خود شما به صورت برخط برگزار کند که در قالب یک پرونده صوتی در اختیار مخاطبان نسل مانا قرار خواهد گرفت. بعلاوه قرار است پیام‌های صوتی شما داوری و هر ماه یک پیام به عنوان برگزیده چالش آن ماه معرفی شود. هدیه‌ای هم از سوی نسل مانا به فرد برگزیده تعلق خواهد گرفت.
به عنوان اولین چالش، به مناسبت تقارن این روز‌ها با ترافیک مهمانی‌های همزمان با شب یلدا، همین سوژه را برگزیده‌ایم. برایمان بگویید اگر بنا باشد از گروهی از دوستان و آشنایانتان میزبانی کنید، چه مقدماتی را در نظر می‌گیرید؟ خانه را چطور برای حضور مهمان‌ها آماده می‌کنید؟ تدارک ملزومات مهمانی و چیدن میز‌ها و آرایش سفره و مواردی از این دست را چگونه مدیریت می‌کنید؟ برای آن که محیطی جذاب برای مهمانانتان آماده کنید چه تمهیدی می‌اندیشید؟ در تقسیم اقلام پذیرایی چطور عمل می‌کنید؟ مخلص کلام آن که چه راهکار‌هایی به کار می‌بندید تا خیالتان از بابت رضایت مهمان‌ها راحت باشد؟
می‌توانید توضیحات میزبان خودتان در پویش صوتی محک تجربه که به این متن پیوست شده‌است را در قالب یک پرونده صوتی بشنوید. تا پایان روز سی‌ام آذرماه فرصت دارید پیغام‌های صوتی‌تان را از طریق نشانی ایمیل Mas.Taherian@gmail.com
یا شماره تلفن ۰۹۲۰۳۹۵۰۲۱۰
در پیام‌رسان واتساپ به دست مسعود طاهریان برسانید.

منبع:https://ibngo.ir/category/mana/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *