بهره‌مندی معلولین شاغل از امتیاز بازنشسـتگی پیش از موعـد

به گزارش ایران سپید از سازمان بهزیستی کشور، محمدرضا شهبازی افزود: بر اساس اعلام معـاون بیمه‌ سازمان تأمین اجتماعی، با اجرای آیین نامه قانون اصلاح قانون نحوه بازنشستگی جانبازان انقلاب اسلامی ایران و جنگ تحمیلی و معلولین عادی و شاغلین مشاغل سخت و زیان آور مصوب ۱۳۸۳ (مصوب ۱۳۸۵/۲/۱۰ ) تمام معلولین عادی و  معلولینی که بر اثر حوادث ناشـی از کار مشـمول قانون تامین اجتماعی که در بخش غیر دولتی یا موسسات مشمول قانون فهرست نهادها و مؤسسات عمومی غیر دولتی (مصوب ۱۳۷۳ و اصلاحات بعدی آن) یا دستگاه های دارای مقررات استخدامی خاص شاغل باشند، می توانند از مزایای مندرج در قانون مذکور بهره‌مند شوند.

وی اضافه کرد: افراد دارای معلولیت می توانند برای بهره مندی از بازنشسـتگی پیش از موعد به سازمان های تامین اجتماعی در سراسر کشور مراجعه کنند.

منبع:https://iransepid.ir/News/34928.html

طبق آمار جامعه جهانی، معلولان ۱۰ تا ۱۵ درصد از جمعیت را تشکیل می‌دهند که در ایران این آمار ۱۰ درصد محاسبه می‌شود که سه درصد از آنها معلولیت شدید و خیلی شدید دارند. براین اساس جمعیت معلولان ایران حدود هشت میلیون نفر برآورد می‌شود. در حال حاضر نیز یک میلیون و ۶۰۰ هزار معلول تحت پوشش بهزیستی هستند.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *